Uzun Gelin Saçları Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  • 20.07.2019 / 07:35
  • 2845

Gelin saçı denilince akla ilk gelen birbirinden gösterişli, kimsede olmayan mükemmel saçlar gelmektedir. Acaba gelin saçı uzun saçlarda mı kısa saçlarda mı güzel duruyor diye düşünüyorsanız sizlere bugün uzun gelin saçları hakkında bilmen gereken her şey konusunda bilgi vereceğiz. Okumaya devam edin. 

Hangi saç boyu uzundur?

Omzunuz ile kolunuzun arasında kalan bölümde yer alan saçlara uzun saç denir. Genellikle orta saçlarla karıştırılır. Orta boy saç modeli, omuzlarda olan saç boyudur. Onun dışında tüm saçlar, uzun saç modeli kategorisine girmektedir. 

Uzun saç kimlere yakışır?

Uzun saç en çok dalgalı saç ya da kıvırcık saç tipine yakışmaktadır. Çünkü bu saçlar oldukça hacimlidir. Eğer düz saçların var ise, uzun saç sizde sıradan olabilir. Bu nedenle sürekli bakım yapmanız ve saçınızı fönlü dolaşmanız gerekmektedir. 

Uzun gelin başı modelleri

Gelin başı yaptırmak için en uygun seçeneğe sahip saç modelleri arasında uzun gelin saçları bulunmaktadır. At kuyruğundan yarım toplanmış topuza kadar birçok saç modeli uzun saça sahip gelinlere çok yakışacaktır. 

uzun saçlı gelin saçı modelleri

At kuyruğu gelin saçı modeli

Uzun saça sahip biriysen en çok tercih edilen saç modellerinden biri de at kuyruğu modelidir. Bu ister alelade toplanmış isterse de yapılı olsun size çok güzel hava katacaktır. At kuyruğu modelinin gelinliğinizin sırt dekoltesi var ise eğer, mutlaka tercih etmeniz gereken modellerdendir. Bu saç modeli dikkatlerini, sizin sırtınızda yoğunlaştıracaktır. 

at kuyruğu gelin saçı modeliyle gelinliğinizi romantik bir havayla tamamlayabilirsiniz

Dağınık topuz uzun gelin başı modelleri

En çok tercih edilen gelin topuzu modellerinden olan dağınık topuklar genellikle kayık yaka ya da yakası açık gelinlikler ile tercih edilmektedir. .

Yarım toplanmış uzun gelin saçı modelleri

Küçük ya da büyük kişiler tarafından tercih edilen yarım topuz modeli, son zamanlarda gelin başı modeli olarak da uygulanmaktadır. Eğer yarım toplanmış gelin başı yaptırmayı planlıyorsanız ve saçınız ince telli ise mutlaka ama mutlaka saçınızı yapay saç ile dolgunlaştırmanız gerekir. Aksi halde saçlarınız hemen sönecektir. Zaten dolgun olan kalın telli saçların var ise tek yapmanız gereken şey saçlarınızı bukle yaparak yarım toplatmak olmalıdır. 

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin