Uzun Kollu Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

  • 23.07.2019 / 08:04
  • 873

Çok eski zamanlardan beri popüler olan uzun kollu gelinlikler, neden son birkaç yıldır tercih edilen modeller arasında yer alıyor diye hiç kendinize sordunuz mu? Yıldan yıla farklılık gösteren gelinlik modelleri, son zamanlarda da uzun kollu gelinliklerin ön plana çıkmasıyla kendini göstermiştir. Gelin birlikte inceleyelim.

uzun kollu gelinlik modelleri eski popülaritesine tekrar kavuşuyor

Uzun kollu gelinlikler özellikle 1940 lı 1950 li yıllarda oldukça popülerdi. Özellikle kraliyet düğünlerinin göz bebeği olan uzun kollu gelinlikler, neredeyse son on yıldır straplez model gelinliklerin yerini almayı başarmıştır. Önceleri çok tercih edilmezken son zamanlarda çok tercih edilmeye başlamıştır.

Her şeyin bir vakti olduğu gibi, uzun kollu gelinliklerinde küllerinden yeniden doğacağı an bekleniyordu. Bu anı insanlara yaşatan ise, kraliyet düğünü olmuştur.

uzun kollu gelinlik modellerinde kollarda tül ve dantel ağırlıklı soft kumaşlar kullanılır

Uzun Kollu Gelinlikler Hangi Kumaşlar ile Kullanılır?

Uzun kollu gelinliklerin kumaşları, genellikle üst beden kumaşıyla aynı olduğu için çoğunlukla dantel, tül ve şifondan oluşmaktadır. Nakışlı Fransız dantelli uzun kollu gelinliklerde daha çok brode kumaş tercih edilmektedir. Özellikle vintage görünüm elde etmek isteyen gelinler, ipek etek kesimli gelinlik modelinin üst kısmıyla kolları hazırlanmaktadır. Hemen her mekana uyum sağlayan uzun kollu gelinlikler özellikle tarihi mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

uzun kollu gelinlik modeliyle daha zarif bir görüntü elde edersiniz

Kolları bileğe kadar uzayan, güpür kumaştan tasarlanan düz kesim bir gelinlik ile eski zamanın gelinlerine gönderme yapabilirsiniz. Çekilen düğün fotoğraflarına da da zamansız bir etki yaratarak modası geçmeyen bir gelinlik giymiş olursunuz.

farklı tarzlarıyla en özel uzun kollu gelinlik modelleri DreamON mağazalarında

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin