Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

  • 19.08.2019 / 06:54
  • 860

Düğün gününde daha etkileyici bir görünüm sunmanın yolu iyi bir gelinlik seçmekten geliyor. Özellikle vücut tipine uygun gelinlik seçimi yapmak, bu önemli günde kusursuz gözükmenin en önemli adımlarından biri halindedir. Vücut tipine uygun olarak bir gelinlik seçimi yapabilmek için bazı adımlara dikkat edilmesi lazımdır.

Armut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

Armut vücut tipine sahip olan bayanlar ince bele sahiptir. İnce bele sahip olan kişiler için en uygun seçimlerden biri A kesim gelinlik modelleri olacaktır. Bu kesime sahip gelinlikler bele daha iyi bir vurgu yaparken, alt bölgede bulunan fazlalıkların gizlenmesine olanak sağlar. Prenses gelinlik modelleri adı da verilen bu gelinlik tiplerinin modası da uzun zaman boyunca hiç geçmeyecek gibi görünmektedir.

Armut vücut tipi için uygun gelinlik modelleri

Elma Tipi Vücut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

Balık etliler için gelinlik seçimi konusu bir hayli önemlidir. Özellikle bu alanda yapılabilecek en küçük hatalar bile önemli sonuçlara neden olabilir. Elma tipine sahip olan kişilerin göğüsleri dolgun ve beli kalındır. Aynı zamanda bu kişilerin kalçaları da geniştir. Bu gelinler için V yaka tipindeki gelinlik modelleri bu nedenle daha uygun olabilir. Daha sade modellerde karar kılınması ise, bu kişilerin yapabilecek en doğru adımlardan biri olacaktır.

kum saati vücut tipi için gelinlik seçimi

Kum Saati Vücut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçimi konusunda en şanslılar arasında kum saati vücuduna sahip olan kişiler bulunur. Zira bu kişilere hemen hemen her gelinlik modeli yakışabilir. Özellikle balık model gelinlikler, düz kesim modeller, straplez gelinlik modelleri vs. olmak üzere her türden gelinlik modelini çok iyi bir şekilde taşıyabilirler. 

Dikdörtgen vücut tipi için gelinlik modelleri

Geniş Omuzlular İçin Gelinlik Seçimi

Geniş omuzlara sahip olan kişiler gelinlik seçimini nasıl yapacağını merak ediyor. Daha doğru bir seçim yapmak isteyenlerin daha çok düz gelinlik modellerinden yana karar kılmaları gerekir. Öte yandan kemerli gelinlik modelleri de geniş omuzlara sahip olan gelinlerde biraz daha iddialı duracaktır. Balık etliler için gelinlik seçimi yapmak isteyen kişilerinde dantelli modellerin haricinde bir seçim yapmasında fayda vardır.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin