Yeni Sezonun Gelinlerine Gelinlik Tavsiyeleri

  • 29.08.2018 / 08:46
  • 1747

Düğün sezonu büyük bir hızla devam ederken, gelinlik alışverişine çıkmayı planlayan gelin adaylarına fikir verebilecek son moda gelinlik modellerini bir araya getirmeye çalıştık. Düğünlerin en önemli öğesi olan gelinlikler, model ve tarz olarak bambaşka ihtimaller sunsa da, gelin adaylarının biraz da kendi tarzlarına uygun bir model peşinde olmaları gerekiyor. 

Fikirler ve tarzlar birbirinden farklı olsa da tüm gelinlerin ortak amacı güzel ve etkileyici olmak. Sade, görkemli ya da hareketli modellerden hangisiyle daha güzel hissedeceksiniz.

a. Yoğun simli A kesim tarz bir model ile başlayalım. Simli kumaşların hareketli görünüşüne karşı bu gelinlik modeli kesim olan sade bir ağırlık ta taşımakta. Çiçekli apliklerle işlenmiş beden yapısı, transparan ya da kapalı olarak çalışılabiliyor. Bel kısmında yer alan modern şeritler aslında modele tarz katmanın yanında beli ince göstermeye yarıyor.

Simli kumaşların hareketli görünüşüne karşı bu gelinlik modeli kesim olan sade bir ağırlık ta taşımakta

Lorrain - DreamON

b. Görkemli bir gelinlik isteyenlerin tercihi olacak Mona Lisa modeli. İki buçuk metrelik ihtişamlı kuyruğu, muhteşem dantelleri ve zengin etek işlemeleriyle, gerçek bir prenses gibi hissetmek isteyen gelin adaylarının tercihi olacaktır.

Görkemli bir gelinlik isteyenlerin tercihi olacak Mona Lisa modeli

Mona Lisa - DreamON

c. Ölçülerine güvenen gelin adaylarının tercihi olan balık modelleri bu sezonda da gündemdeler. Daha yoğun swarovski taşlarla uygulanan el işlemeleri dantellere bambaşka bir hava veriyor. 

El Greco - DreamON

d. El işlemesi boncuk detaylarından çok dantelin kendi özel dokusunu daha çok seven gelin adaylarının beğeneceği, dantel ağırlıklık A kesim gelinlik modelleri

Zengin dantel ağırlıklı A kesim tarzıyla bedeni saran ispanyol kol detaylarıyla çok beğenilen Rafaello gelinlik modeli

Raffaello - DreamON

e. Sade ancak iddialı gelinlik modellerini tercih eden çok gelin adayı bulunuyor. Güncel sezonun trendi olan Helen tarzı modeller en çok bu kesime hitap ediyor. Dar etekli A kesim gelinlik modelleri olarak ta adlandırabileceğimiz helen tarzı gelinlik modelleri genelde düz etek olsa da dantel alternatifleri de mümkün.

Sade ve hafif ancak el işlemeli dantelleriyle ve modern kesimiyle en beğenilen gelinlik modellerinden Giotto

Giotto - DreamON

Sade helen tarzı day etekli A kesim gelinlik modellerinden dantel ağırlıklı kol detayları ön planda olan Venüs  

Venus - DreamON

dantelden vazgeçmeyen gelinlerin en sevdiği gelinlik modelleri

Bramante - DreamON

g. İlginç ve iddialı tasarımlarla diğer gelinlerden farklı duran gelinlik modellerini tercih eden gelin adayları ufak detayları çok beğenecek

Muhteşem işlemeleri ve modern kalıbıyla Caravaggio modelinin kuyruğu çok görkemli

Caravaggio - DreamON

iddialı üç boyutlu mine çiçekli dantelleri, farklı kol yapısıyla herkesin düğünde sizi konuşacağı bir gelinlik modeli

Cervantes - DreamONEN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin