Yeşil'in Mavi'yle buluştuğu nokta;Bali

  • 30.05.2019 / 12:13
  • 526

Hem dinlenmeli,hem aktiviteli,hem de doğanın içinde balayı geçirmek isteyenlerin gözde rotası;Bali

Doğa harikası,ormanın içinde,kuş sesleriyle uyanabileceğiniz,her bütçeye uygun muhteşem otellerin bulunduğu Ubud bölgesi,Bali'de huzur arayanlar için birebir.

Gece hayatı çok aktif olmasa da bir haftalık bir tatilin üç,dört gününü geçirmenizi tavsiye ettiğimiz bir bölge.Gündüzleri atv turu,rafting,doğanın içinde sallanabileceğiniz kocaman salıncaklar pek çok alternatifiyle beraber mevcut.

Turistik ürünler alabileceğiniz Ubud pazarı ve Maymun Ormanı ise mutlaka zaman ayırmanız gereken yerlerden.

Türk damak tadına pek uymasa da; Asya yemeklerine meraklı olanları fazlasıyla mutlu edecek restoranlar bulunmakta.

Her adımda masaj yaptırabileceğiniz uygun fiyatlı ya da lüks masaj salonları ise günün yorgunluğunu atmanız için birebir.

Tapınaklarıyla ünlü olan Endonezya'da mutlaka birkaçını ziyaret edin,ülkenin kültürüne göre her evin kendine ait bir tapınağı ve günlük ritüel olarak gerçekleştirilen sabah ve akşam ayinleri yapılıyor.

Ayrıca bu tapınakların bazılarında yerel kostümlerle çok özel danslar yapılıyor.Kecak dansı da mutlaka izlemeniz gereken şovlardan bir tanesi.

Pirinç tarlalarıyla nam salmış bu güzel ülkede size bir tavsiyemiz de pirinç tarlalarının arasına dalıp,yolunuzu kaybedene kadar doğayı keşfetmenizdir.

Tavsiye edebileceğimiz en önemli bölgelerden olan bir diğeri olan Seminyak ise,doğadan uzaklaşıp eğlenmeye başlayacağınız,günün hiç bitmediği bölgedir.

Pek çok beach clubın bulunduğu bölgede,gündüz ve gece havuz partileri,muhteşem yemekleri ve çok farklı kokteylleri tadabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

Bu bölgede kaldığınız dönem boyunca size tavsiyemiz otele daha sınırlı bütçe ayırıp,eğlence mekanlarına daha büyük bütçeler ayırmanızdır.

Güneşin,kumun,denizin tadını tam anlamıyla çıkartmak isteyenlere tavsiyemiz Uluwatu,Canggu ve Nusa Dua bölgeleridir.

''Eat,Pray,Love'' filminin de çekildiği Padang Padang Kumsalı da Uluwatu bölgesinde denize en rahat girebileceğiniz noktalardan biridir.Ayrıca ünlü Uluwatu Şelalesi de muttlaka görmeniz gereken bu bölgede bulunuyor.

Günlük yaşantı olarak gideceğiniz bir Avrupa ya da Amerika ülkesinden çok daha az para harcayacağınız Bali'de bilmeniz gereken bir diğer konu ise pazarlık.Alışverişte belli mağazalar dışında çoğu yerde iyi pazarlık yaparak söylenilen fiyattan %40 daha ucuza beğendiğiniz ürünü alabilirsiniz.

Yerel halkın genel kazancının büyük bir bölümü turistlerden olduğu için Endonezya'da yapacağınız tatilin büyük bir bölümünde prens/prenses gibi hissettirileceğinize emin olabilirsiniz.

Endonezya için T.C. vatandaşlarının vize ihtiyacının olmaması ise ülkeyi en cazip hale getiren sebeplerden bir tanesi.

Düğününüz bittikten sonra,keyfini çıkartmanız için Bali sizi bekliyor.

 

 

 

 

 

 EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin