Yüz Şeklinize Uygun Saç Modeli

  • 17.03.2018 / 13:33
  • 1185

Saçlar kadınların görselliğinin mükemmel olmasını sağlayan en önemli şeylerden birisidir. Saç konusu bu nedenle kadınlar için oldukça önemlidir. Ama bir konuya da dikkat etmek gerekir tabii. Beğendiğiniz bir saç modeli vardır ve saçınızın bu şekilde olmasını istiyorsunuzdur. Fakat bu model sizin yüzünüze yakışmayabilir. Saç konusunu etkileyen en önemli unsur yüz şeklidir. Her yüz şekli her modeli kaldıramayabilir. Bu nedenle kendi yüz şeklinizi bilmeli ve buna göre saç modelinizi tercih etmelisiniz.

Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Modelleri; bu tarz bir yüzünüz varsa ilk öncelikli amaç yüzünüzü dar ve uzun göstermek olacaktır. Bu nedenle yukarıdan sıkı sıkıya yapılmış gelin saçlarından uzak durmanız gerekir. Yuvarlak yüzlü bayanlar daha çok dağınık tarzda olan topuzlar tercih etmelidir. Ve de ortadan ayrılan saç modelleri değil de yan taraftan ayrılan modeller tercih etmeliler. Ayrıca yanlardan bırakılan kısa ve dalgalı perçemler dağınık topuzda gayet güzel görünecektir.

Oval Yüzlü Bayanlar İçin Saç Modelleri; bu tarz yüz tipi olan bayanlar oldukça şanslı. Çünkü neredeyse her modeli bu yüz şekli için uygun. Böyle bir yüz tipiniz varsa açık kalan bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Fakat trend olmasına rağmen ben açık saçla rahat edemem diyorsanız istediğiniz modeli seçmekte serbestsiniz. Çünkü her model size yakışacaktır. Ama yine de dağınık topuzların gelinlikle çok güzel durduğunu size hatırlatmak isteriz.EN SON HABERLER İÇİN ABONE OLUN!

Bizi Takip Edin