Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

50'lerin Gelinlik Modası

50’lerin ilk yıllarında ev kadınlarının haline bakalım: kadının ev hanımı prototipi. Harika bir anne, iyi bir ev hanımı ve kendini adamış kadın olması beklenmektedir. Ve bunların hepsi görünümüne yansımalıdır. 50’lerin modası cazibe ve görkemin dönüşü olarak tanınmaktadır.

Savaştan sonra kadınlar evde huzurla yaşamaya, görüntüleriyle ilgilenmeye ve etkileyici olmaya zaman ayırmaya başladılar. Kadınlar tekrardan imaj ve tarzları üzerine kafa yormaya başladılar.

Elbiseler yüksek bel hizasında tutturulmuş halde ve yeni Dior görüntüsü her yerdeydi! Özellikle de gelinlikler: gelinlikler (ipek gibi düz sert kumaşlı halde) harika uzun eteklere sahipti ve uzundu.

Ellilerde gelinlik modelleri harika uzun eteklere sahipti

Kadınlar tekrar tensel çekiciliklerine sahip olmak istediler ve vurgu kadınsı görünüm ile kıvrımlara oldu; daima zamanın tarzına uyan, zarif olmasına karşın gelenekçi bir şekilde.

Aksesuarlar çok önemli hale geldi. Eldivenler, çantalar ve şapkalar, inciler ve mücevherler o günlerde gerçekten çok modaydı. Özellikle de gelinlikler ve gece elbiseleri için bu böyleydi.

Saç şekillerinin mutlak önemi vardı. Marilyn Monroe saç şekli ya da kısa kıvırcık saç oldukça modaya uygundu.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın