Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Balayında Ne Yapılır?

Balayı; evlilik sürecini sorunsuz olarak atlatan çiftlerin dinlenmek, tatil yapmak ve birbirleriyle keyifli vakit geçirip eğlenmek adına gittikleri yurtiçinde veya yurtdışında herhangi bir yeri temsil etmektedir.

unutulmaz bir balayı için planlama yapın

Balayında ne yapılır diye düşünenlerin her şeyden önce bu süreci, eşleriyle beraber planlamaları gerekmektedir. Çiftlerin balayından ne beklediklerini net bir şekilde ifade etmesi doğru olacaktır. Örneğin, çiftlerden birisi, balayını deniz, kum ve güneş eşliğinde geçirmek isterken diğeri ise bol bol spor yapmak veya yürüyüşe çıkmak isteyebilir. Bu noktada önemli olan, çiftlerin balayında ne yapılır konusunda fikir birliğine varmış olmasıdır. Bir başka deyişle, çiftler, her ikisinin birden seveceği türden aktiviteler yapmalıdır.

çiftler balayından ne beklediklerini birbirleriyle açıkça konuşmalılar

Balayında Yapılacak Etkinlikler

Balayı sürecinde çiftlerin gittiklerin yerin şartlarına uygun davranması gereklidir. Balayı seyahati için anlaşılan acentaya gezide olması istenilen tüm detaylar teker teker anlatılmalıdır. Çünkü, balayı, bir insanın hayatının belki de en özel tatili olacaktır. Bu noktada, her çift, kusursuz bir hizmet almak ister. Acentayla görüşmeden önce de çiftlerin balayında ne yapılır sorusuna cevap bulması gerekir. Örneğin, saat kaçta uyanacakları, kahvaltı süreci, öğle yemeğine kadar ne yapacakları, öğleden sonra nerelere gidecekleri, akşam yemeği için özel bir organizasyon yapıp yapmayacakları, gece eğlenmek için herhangi bir gece kulübüne gidip gitmeyecekleri gibi detaylara önceden karar vermeleri gerekir. Ayrıntılara özen gösterildiği takdirde balayından alınacak zevk daha çok olacaktır.

balayı için seçeceğiniz mekan tarzınıza ve hayallerinize uygun bir yer olmalıdır

Balayını Daha Güzel Kılacak Detaylar

Balayında ne yapılır sorusuna alışveriş şeklinde cevap verilebilir. Bu noktada çiftlerin balayına giderken yanlarında çok fazla eşya götürmemesi tavsiye edilmektedir. Çünkü, çiftler, ister istemez, gittikleri yerde de alışveriş yapmak isteyeceklerdir. Hele bir de balayı yurtdışında yapılıyorsa alışveriş yapmak kaçınılmaz olacaktır. Balayında ne yapılır sürecinin her aşaması güzel gözükse de bütçe planlama konusu can sıkabilir. Bu noktada, balayına çıkmadan önce indirimli turlar, erken rezervasyon gibi fırsatları takip etmek gerekli olabilir. Bunun yanı sıra, birçok yerde balayı için çiftlere özel indirimler yapılmaktadır. Balayında ne yapılır diye kafa yorarken bu süreçteki duygu değişimlerini de hesaba katmak gerekir.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın