Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?

Tüm kadınlar sadece kendi düğünlerinde değil aynı zamanda başkalarının düğününe katılırken de ne giyecekleri konusunda stres yaşamaktadırlar. Bu durum sana da tanıdık gelmedi mi? En yakın akrabalarınızın düğünü de olsa, patronunuzun kızı da evlense en gardırobunuzun karşısına geçip acaba hangi elbiseyi giysem diye düşünmüyor musun? Ama artık bu konuda kafanız karışmayacak. Çünkü bugün sizlere Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli? konusunda bilgi vereceğiz. Okumaya devam edin.

Düğünde Giyilecek Elbiseler Nasıl Olmalı?

Elbette bu sorunun tek bir cevabı yoktur. Düğünde giymeyi tercih edeceğiniz elbise, öncelikle kimin düğününe katıldığınıza, hangi vücut tipine sahip olduğunuza, düğün mekanına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Giyeceğiniz elbiseyi seçerken vücut tipiniz de çok önemlidir. Vücut tipine uygun olan elbise tercihinde bulunmak senin modan olmalıdır. Modayı kesinlikle bir yana bırak bu dediğimden asla şaşmayın. Vitrinde görüp, balık kesim bir abiyeyi beğenebilirsin. Ama armut vücut tipine sahipsen, burada kalbinin değil mantığının sesinden gitmelisin. Oradan uzaklaşıp, A Kesim Elbise Modellerinden Uygun olanı kendine seçmelisin.

Düğün Mekanına Uygun Nasıl Giyinilir?

Her düğün mekanının kendine özgü stili olduğu gibi, kendine özgü giyim kuralları da vardır. Bu kurallara uygun olan kıyafet ve aksesuar tercihlerinde bulunmak seni diğer davetlilerin önüne geçirecektir. Şimdi istersen düğün mekanına uygun nasıl giyinilir sorusuna cevap verelim.

tarihi düğün mekanlarına uygun abiye kıyafetler

Tarihi Düğün Mekanları

Tarihin her dokusunu ve yaşanmışlıklarını her an hissedebileceğin, şık ve güzel bir tarihi mekanda düğüne davetliyseniz seçeceğiniz elbise de aynı şıklıkta olmalıdır. Elbisenin tamamında ya da bir kısmında danteller, taşlar kullanmak seni mekanla birleştirecektir.

 

Kır Düğünleri

Kır düğününe katılacaksan eğer, öncelikle ağır olan gece elbiselerinden kaçınmalısın. Gece elbiselerinin yerine uçuş uçuş olan ince kumaşlardan hazırlanan elbiseler çok daha doğru olacaktır. Doğayı anımsatan çiçek motifleri, zarif yırtmaçlara sahip uzun elbiseler, kır düğünü olacak mekana uygun olan elbiselerden olmaktadır. Fazla yüksek topuklu ayakkabı tercih etmemek sizin yürümenizi de kolaylaştıracaktır.

Sahil düğününe giderken giyilebilecek uygun abiye elbiseler

Sahil Düğünleri

Sahilde yapılacak düğünler için iki parça elbise yerine tek parça elbiseleri seçmek her zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Pantolon ya da etek ile bluz kombinlemek işinizi zorlaştıracaktır. Sahil düğünlerinde tek parça, diz üstüne biten şık ama rahat elbiseleri tercih edebilirsin.

hotel düğününde giyilebilecek abiye modelleri

Otel Düğünleri

Gayet şık balo salonunda gerçekleşen düğüne tüm zarafetinizle katılmak için yapmanız gereken ortamın ağırlığına uygun bir elbise tercih etmeniz uygun olacaktır.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın