Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Duvak seçerken hangi boyu tercih etmeliyim?

Gelinliğiniz için uygun duvak seçimi yaparken dantelli ya da düz, süslü ya da sade, işlemeli ya da işlemesiz olmasından önce gelinliğiniz ile uyum sağlayacak olan duvağı seçmeniz en doğrusu olacaktır. 

Kısa Duvak; gelinliğinizin üst kısmında öne çıkacak detaylar varsa ya da gelinliğiniz uzun kuyruklu, etek uçları işlemeli sofistike bir yapıya sahipse, arkada taşıyacağınız kısa bir duvak tercih edebilirsiniz. Oval ve kısa hatlara sahip bir yüz yapısına sahipseniz kısa duvak tercih etmemelisiniz. 

Omuz hizasındaki duvaklar; Boyları 50 cm civarı, Omuz hizanıza gelen duvaklar genellikle yarım metre civarında bir uzunluğa sahiptir, gelinliğinizdeki bel, sırt detaylarını ve o bölgelerdeki dekolteleriniz çok güzel ortaya çıkarırlar. Bu duvakları biraz daha klasik tercih eden gelinler göz önünde bulundurmalıdır. 

Dirsek hizasındaki duvaklar; Boyları 65 cm civarı, Bu duvaklar prenses etek tarzında hafif kabarık ve çok uzun kuyruklu olmayan gelinlik modellerinde tercih edilmelidir. 

Bel hizasındaki duvaklar; Boyu yaklaşık 75 cm ve bel hizanıza gelen duvakları genel olarak daha sade ve düz gelinliklerle tercih edebilirsiniz. 

Diz hizasındaki duvaklar; Boyları yaklaşık 120 cm olan ve diz hizasına kadar uzanan orta uzunluktaki bu tip duvakları belden aşağısı, özellikle basenleri ve kalçaları geniş olan gelin adaylarımız tercih etmelidir. 

Parmak hizasındaki duvaklar; Boyları yaklaşık 90 cm olan, genellikle birçok gelinlik modeline uyum sağlar. Düğün sırasında kullarınızı rahat hareket ettirebileceğiniz için kullanması çok rahattır. En çok tercih ve tavsiye edilen duvak boyudur.

Boy hizasındaki duvaklar; Boyları 180 cm civarında ve genellikle kuyruksuz olan birçok gelinlik modeline rahatlıkla uyum saylayan duvak boyudur. 

Uzun Duvak; uzun kuyruklu ve gösterişli gelinliklerin tamamlayıcısı olarak tercih edilen bu duvaklar genellikle gelinliğinizin eteği ile birlikte yerlere kadar uzanacak şekilde en az 2-2,5 metre uzunluğundadır. 

Klasik - Katedral uzunluğu duvaklar; Boyları yaklaşık 3 metre civarındadır, tarihi mekanlar, oteller ve bu tarz daha ağır mekanlarda yapılacak olan daha gösterişli gelinliklerin tamamlayıcısı olarak tercih edilebilir.

bütün ihtişamıyla dantelli duvak modelleri DreamON mağazalarında

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın