Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Evde Söz Veya Nişan Organizasyonu Yapacaklara Tavsiyeler

Söz ya da nişanınız için hazırlıkları başlattınız ve nasıl bir organizasyon yapacağınıza karar verdiniz. Özenerek hazırladığınız bu gecede hayal kırıklığına uğramamanız için, Evde söz ve nişan organizasyonlarının nasıl yapılacağına dair size birkaç tavsiyemiz olacaktır. Evde nişan töreninde yapılacak ikramlardan tutun da davetli sayısına, nişan elbisesine, takılacak hediyelere kadar tüm her şey hakkında size bilgi vermeye çalışacağız. Okumaya devam edin.

1-Evde Nişan Organizasyonu Kaç Kişi Olmalı?

Şu anda gelin adayları genellikle nişanlarını aile arasında samimi bir şekilde yapmak istemektedirler. Çağırılacak kişi sayısı, davet salonuna göre değişiklik gösterebilir. Özellikle Eviniz kaç kişiyi kaldırıyorsa ona göre kaç kişi geleceğini planlamalısınız.

Aile arasında yapılacak olan küçük bir organizasyon için genellikle 20 ile 30 kişi arasında kişi davet edilir. Evin genişliğine göre organizasyonu biraz büyütüp, davetli sayısını da artırabilirsiniz.

evde planlanan bir nişan töreni için kaç kişi çağırmayı planlamalısın

2-Evde Nişana Kimler Çağrılır?

Nişanda elbette olmazsa olmazlarınız, anne babalar, kardeşler, kardeşlerin eşleri ve aile büyükleridir. Yani az bir kişinin katılımıyla sade bir nişan istiyorsanız listeniz bu şekilde olmalıdır.

Eğer biraz daha geniş çaplı bir konuk listesi düşünüyorsanız, anne babalarınızın kardeşlerinizin eşleri ve çocuklarını da davet edebilirsiniz. Elbette size yardım edecek olan birkaç yakın arkadaşını da davet ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

evde söz veya nişan töreni düşünüyorsan doğru bir planlamaya ihtiyacın olacaktır

3-Davetlilerin İçin Yeterli Oturma Alanın Var mı?

Evde söz ya da nişan yapmak için evin içerisinde yer alan tüm eşyaları, davetli sayısına göre önceden ayarlaman gerekiyor. Fazladan eşya ihtiyacın olursa, komşularından alabilirsin ya da organizasyon firmasıyla anlaşıp, onların sana yardımcı olmasını isteyebilirsin.

4-Evde Nişan Ne Kadar Sürer?

Genellikle evde yapılan nişanlarda, söz ile nişan bir arada yapılmaktadır. Misafirleri karşılamak, ağırlamak, ikramlar, söz de olacaksa kız isteme konuşması, yüzük takma ve pasta merasimi gibi anlarla birlikte ortalama olarak 2 ile 3 saat arası sürmektedir.

5-Nişan Konseptini Belirledin mi?

Evinizde nişan yapmak için önceden ne yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Konsepti önceden belirlemek, sizlerin hazırlıklarını daha kolay hale getirecektir. Seçeceğiniz konsept, evde yapılacak süslemeler, organizeler konusunda da kolaylık sağlayacaktır. Elbisenizden pastanıza, nişan tepsinizden, nişan masasına kadar tüm her şeyi önceden belirleyerek siz de güzel bir renk uyumu sağladığınız gibi, gecenizi de güzelleştirmiş olursunuz.

 

 

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın