Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Evlilik Ağacı Hikayesi

Evlilik iki kişinin aile kurmak üzere kanunların uygun görüldüğü şekilde iyi günde ve kötü günde bir araya gelimesidir. Tabi bu çoğu zaman görüldüğü kadar kolay değildir. Öncelikli sevgi, saygı ve uyum gerektirir. Çoğumuzun bildiği bir hikaye vardır ama bilmeyenlerimiz için de paylaşmaya ve okumaya değer bir hikaye.

Evlilik Ağacı

Son derece severek evlenen yeni bir çift, evlenmeden önce sık sık birbirlerini çok sevdiklerine dair ne kadar da dil dökmüşlerdi. Ama şimdilerde, küçük bir söz, ufak bir olay, aralarında orta çaplı bir kavganın çıkmasına sebep oluyordu. Evliliklerinin daha ilk evresinde, bu işin hiç de düşündükleri gibi olmadığını anlamışlardı. Aslında birbirlerini sevmiyor değillerdi fakat bir türlü anlaşamıyorlardı.

Sonrasında bir akşam oturup, ilişkilerini bir daha gözden geçirmeye karar verirler. Her ikisi de boşanmayı istememekle birlikte, işlerin böyle gitmeyeceğinin de bilincindelerdi.

Erkek "Aklıma bir fikir geldi" der, "bahçeye bir ağaç dikelim ve bu ağaç üç ay içinde kurursa ayrılalım. Şayet kurumazsa bu ayrılma fikrini bir daha aklımızdan geçirmeyelim" der. Bu ilginç fikir eşinin de hoşuna gider. Ertesi gün bir meyve fidanı alıp birlikte bahçeye dikerler. Aradan bir ay geçmişti ki, bir gece ansızın her ikisinin de elinde içi su dolu bir bidonla bahçede karşılaşırlar. Demek her ikisi de bu fidanın kurumaması için ağaca su veriyorlarmış.

İşte bu karşılaşma ile hem ağacı hem de evliliklerini kurutmaktan kurtarmışlar. Ve bir daha da o olumsuz kelimeyi ne kullanmış ve ne de akıllarına getirmişler.

 

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın