Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Farklı Düğün Konseptlerine Uygun Gelinlik Modelleri

Havuz başı Düğün Gelinlikleri

Havuz başı düğünleri genellikle şık ve sade tarza sahiptir. Bu yüzden havuz başı düğün kıyafetlerinin de buna uygun olması gerekir.

balık tarzda şık gelinlik modeli

Havuz başı düğünlerinin şık havasına ayak uydurmak için en zarif gelinlik modellerinden seçimini yapmanda fayda var, eğer vücuduna güveniyorsan balık kesim gelinlikler uygun seçim olabilir. Elma veya armut vücut tipi gibi hatlarını orantılı göstermeye yarayacak illüzyonlar yaratacak a kesim gelinlikleri de tercih edebilirsin.

Hotel Düğünleri için Gelinlik Seçimi

Romantik bir seçim yapmak istiyorsan dantelli, saten gelinlikler daha sade bir görünüm içinde organze ya da tül gelinlikler, hotel düğünlerine yakışacaktır. Sırt dekolteli ya da düşük omuz gelinlikler gibi, zarif dekolteleri olan modellerden seçimini yapabilirsin. Ya da kabarık etekli presnses gelinlik modelleri tercihin olabilir. Hotel düğünlerine neredeyse tüm gelinlik modelleri uygundur.

Salon konseptli Hotel düğünlerine gösterişli gelinlik modelleri uyum sağlayacaktır

Salon düğünlerinde zemin düz engebesizdir; davetliler rahatlıkla ince topuklu ayakkabılar giyebilirler. Salon düğünlerinde yaz yağmuru değil yaz karı bile yağsa davetlileri etkilemez eğlenmeye devam eder, düğün tüm hızıyla akıp gider.

Kır Düğünü için Gelinlik Seçimi

Sonbaharda ya da ilkbahar yaz aylarında evlenecek çiftlerin tercihi açık hava düğünü oluyor.

Kumsal düğünlerine daha rahat hareket ettirecek sade gelinlik modeli seçmelisiniz

Kır düğünü gelinlikleri denilince ilk akla gelen uçuş uçuş etekli gelinlikler oluyor  ilkbahar ve yaz aylarında uçuşan etekleriyle tül organze yada şifon gelinlikler gibi terletmeyecek, hafif kumaşlardan yapılmış salaş, askılı ve kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Kumsal Düğünü için Gelinlikler 

Kumsal gelinliği seçerken ortamın doğallığından dolayı içerisinde en rahat edeceğin ve sade görüntüsü ile ön plana çıkacak modellere yönelmelisiniz. Dar korseler ve tarlatan ile kumların üzerinde yürüdüğünü düşünsene unutma ki abartılı seçimlerden kaçınarak konsepte uygun tercihlerde bulunmalısın sahil gelinlikleri genellikle düz seçim modeller arasında seçilir. 

Kır düğünleri için uçuşan etekleriyle doğal görünümlü rahat bir gelinlik modeli seçmelisiniz

Prenses ile A kesim gibi kabarık ve balık kesim gelinlikler plajda sana rahat hareket etmeyi zorlaştıracaktır. Özellikleri gündüz düğün yapacaksan derin sırt dekolteli, transparan ya da uçuşan kumaştan hazırlanmış midi boy plaj gelinliği senin için hazırlanmış olabilir. Kumsal gelinlikleri için en çok tercih edilen kumaşlar, ipek, şifon ve tüldür.

Bahçe Düğünlerine göre Gelinlik Seçimi

Evinizin önünde kocaman bir bahçeniz var ise düğünlerinizde mekân aramanıza gerek yok. Çünkü bu güzel büyük bahçeyi değerlendirerek güzel bir bahçe düğünü yapabilirsiniz. Bu bahçeye organizasyon firmaları tarafından bir hayli şık süslendirip ve kaliteli bir düğün oluşturabilirsiniz.

Bahçe düğünleri son yıllarda trend olan bir konsept yine doğal ve rahat etekleri olan bir model seçmelisin

Bahçe düğünleri son zamanlarda tercih edilen düğün trendlerinden biridir. Böyle bir imkanınız varsa düğün mekanı kiralamak yerine bahçenizin süslemesini uygun fiyatlarla yaparak düğününüzü uygun bir fiyata getirebilirsiniz. Bahçe konseptine uyacak abartıdan uzak sade ve doğal bir gelinlik modeliyle fark yaratabilirsiniz.

Teknede Düğün 

Yaz düğünleri konseptlerinde farklılık yaratmak isteyenler artık tekne organizasyonlarını da tercih ediyorlar.

Orijinal tüylerden yapılmış şık sade bir gelinlik modeli tekne düğününe çok yakışacaktır

Boğazın mavi sularında yakamoz eşliğinde gerçekleştireceğiniz düğün organizasyonu sayesinde hem siz unutulmaz bir düğün hem de sevdikleriniz mutlu vakit geçirecekler tekne düğünleri diğer kapalı ve açık düğün mekanlarında gerçekleştirilen organizasyonlara kıyasla daha risklidir. Yapmak istediğiniz doğal şartlardan direkt olarak etkilenmeye açıktır. O nedenle tüm detaylara düğün öncesinden etkisiz olarak planlamalı ve olası çevresel etkilere karşı biraz temkinli davranmalısınız. Tekne düğünlerinde kabarık prenses etekli gelinlik modellerini tercih edemezsiniz. Helen gelinlik modelleri en uygun seçim olacaktır.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın