Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Gelin Çeyizinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Birbirini severek hayatını birleştirecek çiftler, sıfırdan bir ev kurmalıdırlar. Evin iğneden ipliğe tüm ihtiyaçlarını karşılayan çiftler epey zorluk çekiyorlar. Eğer siz de çeyiz hazırlığındaysanız ve Çeyiz Hazırlıkları Nelerdir? Diye soruyorsanız, sizlere A dan Z ye bilgi vereceğiz. Bugün sizlere, Gelin Çeyizinde Olması Gerekenler Nelerdir? Diye bilgi vereceğiz. Okumaya Devam Edin. 

Çeyiz Paketi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

Hemen herkes, çeyizin ne olduğunu biliyordur. Ama biz yine de anlatalım. Önceki zamanlarda sadece erkekler, çalıştığı için evlenecek kızların evliliğe olan maddi katkısı olarak adlandırılmaktaydı. Geleneksel olarak yapılan bu birikimi, dantel örgüler, işlemeli havlular, yastıklar, dikiş ve nakışlar gibi el emeği ile üretilen eşyalar da süslerdi. 

Şimdiki zamanda, yeni evlenecek çiftler, kullanmayacağı eşyaları biriktirmektense, kullanacakları eşyaları çeyiz olarak almaktadır. Artık eşler genellikle, evin ihtiyaçlarını birlikte belirleyip ona göre ortak bir bütçe oluşturmaktadır. 

Siz de çeyiz alışverişi yaparken, önceliği müstakbel eşinle birlikte belirlediğiniz temel ihtiyaçlarınızı almalısınız. Alışveriş yaparken de belki lazım olur diyerek gerekli gereksiz her şeyi almayın. Öncelik vereceğiniz şeyler, beyaz eşya, yemek takımı, oturma grubu, yatak odası gibi temel eşyaları tamamladıktan sonra küçük eşyalara yönelmelisiniz. 

Gelinin ailesini şunu alır, erkeğin ailesini şunu alır gibi ayrıma düşmeden sizler için evlenirken alınacaklar listesini hazırlamaya çalıştık. Şimdi isterseniz bu listeye bir göz atalım. 

TV ve Beyaz Eşya Düğün Paketi

Elbette ki TV ve Beyaz Eşya Düğün Paketi listesinin başında en temel ihtiyaçlardan olan buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, fırın ve televizyonu sayabiliriz. 

Tabi ki beyaz eşya alırken dikkat etmeniz gereken noktalar da vardır. Ürünlerin boyutu, evinize sığıp sığmayacağı, aradığınız özelliklere uygun mu, fatura çok kabarık olacak mı gibi soruların cevabını öncelikle bulmakta yarar var. Ortalama, 10 Bin TL ile 15 Bin TL arasında değişen beyaz eşya fiyatları yeni evlenen çiftlerin çeyizinde bulunmak zorunda. 

Küçük Ev Aletleri Çeyiz Paketleri

Küçük Ev Aletleri Çeyiz Paketleri genellikle mutfak robotu, blender seti, çaycı gibi elektrikli mutfak ürünlerinin de dışında, ütü, saç kurutma makinesi gibi ürünleri de kapsamaktadır. Özellikle hemen her alanda sizlerin işine yarayacak olan küçük ev aletleri, bütçenize ve ihtiyacınıza göre farklılık göstermektedir. Küçük ev aletleri fiyatları 3 Bin TL ile 5 Bin TL arasında farklılık göstermektedir. 

Oturma Odası Çeyiz Seti Mobilya ve Aksesuar Listesi

Şimdi de sıra, çeyiz alışverişi listesinin diğer bir kısmı olan salon için gerekenler kısmına geldi. Salon için elbette, mobilya, perde, halı gibi tekstil ürünleri gerekmektedir. Bunların yanı sıra, TV ünitesi, kitaplık gibi ürünler de salon mobilyaları arasında yer almaktadır. Her ne kadar salon takımı çeyiz seti bütçenize göre farklılık gösterse de, ortalama olarak 10 Bin TL ile 20 Bin TL arasında farklılık göstermektedir. 

yatak çeyiz takımları

Yatak Odası Çeyiz Seti

Elbette çeyizin olmazsa olmazıYatak Odası Çeyiz Seti dir. Yataktan, gardıroba, yatak örtüsünden mobilyalara kadar her şey yatak odası çeyiz seti arasında yer almaktadır. Bizzat gerekli olanlar gelin çeyiz yatak örtüsü, perde, yorgan, yastık olmaktadır. Eğer çok lüks olmasın orta bir yatak odası takımı olsun diyorsanız, 10 Bin TL yi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Mutfak Çeyiz Seti

Mutfağa ait olan her şey Mutfak Çeyiz Setiarasında yer almaktadır. Yemeklerinizi sağlıklı bir şekilde saklayacağınız saklama kaplarından, pişirme ürünlerine, yemek takımından bardak setine kadar her şey, mutfak çeyiz setinde yer alır. Mutfak çeyiz seti fiyatları ortalama 10 Bin TL ile 20 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın