Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Gelinlik Provaları Sizi Sıkmasın

Gelinlik beğenmek için seçtiğiniz mağazaya gittiniz. Çokça gelinlik arasında kendinize ve ruhunuza hitap eden gelinliği buldunuz ve yanınızda bulunan güvendiğiniz kişilerden de son onayı aldınız.

Tabi ki beğendiğiniz gelinliği genellikle hemen alıp, götürmüyorsunuz. Önce beden ölçüleriniz alınıyor sonra modelin üretildiği kalıp sizin vücut ölçülerinize göre tekrar ölçülendiriliyor ve isteğiniz küçük detayların eklemesi yapılıyor ki; aslında herşey burdan sonra başlıyor. Seçtiğiniz gelinlik modelini teslim alma sürecimiz 3 provayla sonlandırılıyor. Neden üç prova dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen açıklayalım gelinlik teslimatının üç provada sonuçlanmasının en büyük sebebi gelin adaylarının stres nedeniyle kilo problemleri yaşaması oluyor.

ilk prova; beğendiğiniz gelinlik modelinin darlığını, bolluğunu ana hatlarını gördüğümüz ve eğer varsa içinize sinmeyen kısımların düzeltme aşamasıdır. Prova sayısının fazla olması sizi endişelendirmemeli, çünkü ilk provada müdahele etme şansınız oldukça yüksektir, her prova sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştırır ve siz tamam diyene kadar da devam eder.

İkinci prova dantelleri yerleştirilmiş ve varsa işlemeleri yapılmış gelinliğinizin, bitmeye yakın aşamasıdır. Bu aşamada ayakkabı ve iç çamaşır seçimizi yapmış olmanız gerekir çünkü hayalini kurduğunuz gelinliğin bitme aşamasına daha yakınsınız. Tüm dokunuşların daha net görüldüğü aşamadır, biraz daha rahatlarsınız çünkü bir sonraki aşamada istediğiniz gelinliğinizi alacaksınız.

Tüm detaylar konuşuldu ve artık son aşamadasınız bu aşama biraz daha yorucudur çünkü artık sona gelinmiştir. Sadece gelinlik değil, ev eşyalarınızın yerleştirilmesi, kuaför provaları, düğün merasimi için şehir dışından gelen misafirler ve ufak tefek yaşanan aksilikler sizi biraz daha yoracaktır. Biraz sakin olun, çünkü hiç bir şey sizin mutluluğunuzdan daha önemli değil, sadece zamanın sıkışmış olması sizi biraz yoracaktır.

Günün sonunda  size her işlemi bitmiş sizinle bütünleşen gelinliğinizi almak, üzerine güzel bir yorgunluk kahvesiyle anın tadını çıkarmak kalır. 

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın