Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

  • Anasayfa
  • Sağlık
  • Gelinlikle İlgili Kimseye Sorulamayan Sorular ve Cevapları

Gelinlikle İlgili Kimseye Sorulamayan Sorular ve Cevapları

Gelin adayları, gerek gelinlik alışverişi gerekse gelinlik ile alakalı pek çok soruyu sormaktan çekinebilmektedir. Adetliyken gelinlik giyebilir miyim? Damadın gelinliği düğünden önce görmesi uğursuzluk getirir mi? İlk gece gelinliği damat mı çıkarır? Ya da gelinlik alışverişini kiminle yapmalıyım? Gibi sorular pek çok gelin adayının cevap bulamadığı sorular arasında yer almaktadır. Biz de tüm bu soruların cevaplarını derledik ve gelinlerin rahat bir düğün yaşamaları ve kafalarında soru işareti kalmaması için hepsini tüm ayrıntıları ile birlikte cevapladık. Detaylarını cevapları ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

1) İlk Gece Gelinliği Damat mı Çıkarır?

İlk gece heyecanı hem damat hem de gelin tarafından yaşanan duygular arasında yer almaktadır. İlk gece gelinliğin damat tarafından çıkarılması bir adettir ancak adet olmasa bile gelinlik, gelinin tek başsına çıkarabileceği bir elbise değildir. Bu nedenle ilk gece boyundan kuyruk sokumuna kadar düğmeli ya da ipli olan bu elbisenin çıkarılması için damadın desteğine mutlaka ihtiyaç duyulacaktır. Hem de adet yerini bulmuş olur.

ilk gece gelinliği damat mı çıkarır yoksa gelin mi

2) Gelinlik Kiminle Alınmalı?

İlk gece heyecanının yanı sıra pek çok gelin kiminle alışverişe çıkacağını kestirememektedir. Kayınvalide ile çıkılan alışverişlerde sürtüşmeler yaşanabileceğinden dolayı çiftlerin birlikte gitmeleri ve alışverişlerine her iki tarafın ailesinden kimseyi de karıştırmamaları tavsiye edilmektedir. Böylece düğün öncesi herhangi bir gerginlik de yaşanmaz.

3) Gelinlik İlle de Beyaz mı Olmalıdır?

Evliliğe adım atılacak ilk gecede giyilecek olan gelinliğin farklı renklerde de olması elbette mümkündür; ancak beyaz; saflığın ve masumiyetin simgesidir. Bu nedenle de tüm gelinler için beyaz gelinlik oldukça önemlidir. Sıra dışı gelinlikler giymek isteyenler farklı renk tercihlerinde bulunabilmektedir.

gelinlik alışverişine kiminle çıkmalı

4) Adetliyken Gelinlik Giyilir mi?

Evliliğe adım atılan ilk gece giyilen bembeyaz bir gelinlik ile adet olmak elbette hoş bir durum değildir. Gelinliğin bir anda kırmızı bir lekeye bürünmesi hem misafirler hem de gelin için kötü bir görüntü ortaya koyacaktır. Adet geciktiren haplar doktor kontrolünde alınabilirken tampon ya da iyi seçilmiş bir ped de önlem almaya yeterli olacaktır.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın