Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

İstanbulda Gelinlik Fiyatları

Birbirini seven iki insanın hayatını birleştireceği esnada en mutlu günleri olan düğünlerinde özel hazırlıkları elbette olacaktır. Düğün hazırlıkları esnasında, her kızın hayali olan gelinlikler için bütçelerinde ne kadar bir pay olduklarını bilmeleri gerekir. Tabi bütçenizde bulunan paranın gelinlik fiyatına yeterli olup olmayacağını bilmiyorsanız, işe gelinlik fiyatlarını öğrenerek başlayabilirsiniz. Sonrasında ise, hayalinizdeki gelinlik için gelinlik firmaları ile görüşebilirsiniz. Size yardımcı olabilmesi için sizler için İstanbul da Gelinlik Fiyatları konusunda bir araştırma yaptık. Okumaya devam edin. 

Gelinlik Fiyatları Neden Farklılık Gösterir?

Her ürünün farklı bir fiyatı olduğu gibi, gelinlik fiyatları da farklılık göstermektedir. Peki, Gelinlik Fiyatları Neden Farklılık Gösterir? Bu soruyu yanıtlayarak, işe başlayalım. 

Elbette her şeyden önce gelinliğin kumaşı, işlemesi, özel dikim olup olmadığı, gelinliği aldığınız firma gibi faktörler, gelinliğin fiyatını etkilemektedir. Gelin bu faktörlere bir göz atalım. 

İstanbulda gelinlik nereden alınır

Gelinliğin Dikim Şekli (Hazır Gelinlik / Özel Dikim Gelinlik Fiyatları)

Bu kısımda iki seçeneğiniz vardır. Markaların hazır gelinlik modelleri ve özel dikim gelinlikler. 

Gelinlik diktirme fiyatları, modeline ve kişinin zevkine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle hazır olan gelinliklere göre, özel dikim gelinlik fiyatları daha pahalı olmaktadır. Hem işçilik, hem süre, hem de kullanılan kumaş gibi unsurlar, gelinlik fiyatlarını etkilemektedir. 

Özellikle ünlü bir tasarımcının hazırladığı gelinlikler, özel dikim gelinliklerin yanı sıra, daha pahalıdır. Çünkü özel tasarımcının hazırladığı gelinlikler hem marka bilinirliği hem de işçilikten dolayı en pahalı gelinlikler arasında yer almaktadır. Ancak eğer büyük bütçeler ayırmayacaksanız, tasarımcı taklidi yapan terzi usulü, siz beğenin yeter biz istediğinizi daha ucuza dikeriz gibi söylemleri olan firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Özel tasarım, eğitimi olmayan ellerde düğün öncesi büyük stresler yaşamanıza sebep olabilmektedir.

Hazır gelinlik modellerinden seçim yapmanız daha net bir hizmet almanızı sağlayacaktır. 

Özel tasarım gelinlik yalnızca eğitimli moda tasarımcılarından almanız gereken bir hizmettir

Gelinliğin Kumaşı ve İşlemeleri

Gelinlik üzerinde kullanıla kumaş da fiyatı doğrudan etkilemektedir. Gelinlikte genellikle sentetik ipek kumaşlar kullanılmaktadır. Kumaşta yer alan ipek oranı artış gösterdikçe, gelinliğin fiyatı da bir o kadar yükselmektedir. Eğer bütçeniz bu kadarına yetmiyorsa, o zaman sentetik oranı yüksek kumaşlardan olan gelinlikleri tercih edebilirsiniz. 

Gelinliğin kumaşının yanı sıra, el emeği olan gelinliğin işlemeleri de gelinlik fiyatlarını etkilemektedir. Örneğin eğer dantelli bir gelinlik tercih edecekseniz, dantel türüne göre, fiyat değişiklik göstermiştir. 

Gelinliğin Alınış Şekli (Satılık-Kiralık)

Muhteşem gününüzde, en güzel gelinliği giymek elbette hakkınız. Fakat hem güzel hem de ekonomik gelinlik giymek amacıyla kiralama opsiyonunu tercih etmenizi önermemekteyiz. Gelinlik gibi önemli ve kutsiyeti olan bir kıyafetin başkasının tenine değmiş olmaması ve başka birinin duygusal bağ kurmamış olması gerekir.

Çoğu zaman gelinlik kiralama daha uygun bir seçenek gibi görünse de İstanbul da kiralık gelinlik fiyatları satılık gelinlik fiyatlarına yakındır. 

Gelinliği Aldığın Yer

İstanbul da Gelinlik Fiyatları, gelinliği aldığınız yere göre değişiklik göstermektedir. Gelinliği aldığınız yer, semt de gelinliğin fiyatını doğrudan etkilemektedir. 

İstanbul'da Gelinlik Nereden Alınır?

İstanbul da genel olarak gelinlik mağazaları Fatih, Nişantaşı, Kadıköy gibi bölgelerde çok olmaktadır. Ancak Fatih de bulunan gelinlik fiyatları ile Nişantaşı mevkisinde bulunan gelinlik fiyatları farklılık göstermektedir.

İstanbul da Gelinlik Fiyatları

İstanbul da gelinlik fiyatları genel aralık olarak 2 Bin TL ile 15 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Tabi ki bu fiyatlar İstanbul’un İlçelerine göre değişiklik göstermektedir. Gelin bazı ilçeleri inceleyelim. 

Bakırköy Gelinlik Fiyatları

Bakırköy de Fatih gibi, uygun fiyatlı gelinlik arayan kişilerin tercih ettiği bir ilçe olmaktadır. Bakırköy de gelinlik fiyatları Minimum 2 Bin TL civarında olmaktadır. 

Kadıköy Gelinlik Fiyatları

Diğer bölgelerde yer alan firmalardaki ürünlerin yanı sıra, düz ya da A kesim gelinliklerin yanı sıra, iki paçalı ya da balık model gelinlikler de ön plana çıkmaktadır. Kadıköy Gelinlik Fiyatları da 3 Bin TL den başlayıp, değişiklik göstermektedir. 

Nişantaşı Gelinlik Fiyatları

Nişantaşı mevkisinden dolayı oldukça lüks bir yerdir. Bundan ötürüdür ki gelinlik fiyatları da diğer semtlere göre farklılık göstermektedir. Özellikle tüllü, aplikeli ve işlemeli gelinlik modellerinin öne çıktığı Nişantaşı da, balık model gelinliklere de denk gelebilirsiniz. Gelinlik fiyatları 1.500 TL İle 20 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Sizde istediğiniz tarzda, hayallerinize uygun olan gelinliği istediğiniz semtten ve firmadan alabilirsiniz. Bugün sizlere İstanbul da Gelinlik Fiyatları konusunda bilgi vermeye çalıştık. Eğer sizinde eklemek istedikleriniz var ise yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın