Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Kısa Boylu Kadınlar İçin Gelinlik Tavsiyeleri

Gelinlik modelini belirleyen en önemli konulardan biri vücut tipidir. Özellikle kısa boylu kadınlar için gelinlik seçimi biraz daha zorlu görünebilir. Ancak belli başlı tüyolar dikkate alındığında, kısa boylu kadınların işini kolaylaştıracak oldukça fazla seçeneğin olduğunu belirtmek gerekiyor.

Kolsuz Gelinlik Modelleri

Kolsuz gelinlik modelleri, zarif ve etkileyici bir seçim yapmanıza olanak sağlar. Sadece straplez değil, aynı zamanda ince askılara sahip olan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer tercihinizi kollu gelinlik modellerinden yana kullanacaksanız, etek boyunu biraz daha kısaltarak boyunuzun biraz daha uzun görünmesine neden olabilirsiniz.

kısa boylu gelinler için kolsuz gelinlik modelleri doğru alternatifler arasındadır

Balık Model Gelinlikler 

Kısa boylular için uygun gelinlik modelleri arasında balık model gelinliklerde bulunur. Kadınsı bir görünüm sunan bu gelinlik modelleri sayesinde belinizi biraz daha ince gösterebilirsiniz. Aynı zamanda balık modelin diğer avantajı boyunuzu diğer modellere nazaran biraz daha uzun göstermesidir. 

Düz Kesim Gelinlik Modelleri

Omuzdan kalçalara kadar düz olarak tasarlanan bu gelinlik modelleri, sade bir tarzı benimseyenler için doğru bir seçimdir. Özellikle fazla abartıdan hoşlanmıyorsanız ve olabilecek en sade görünümü elde etmek istiyorsanız, doğrudan bu kategorideki modelleri inceleme altına alabilirsiniz. Üstelik düğün mekanının önemi olmaksızın, her türlü mekan için uyumlu bir seçenek halindedir. Bu şekilde açık hava düğünleri, plaj düğünleri, yaz düğünleri, kır düğünleri vs. gibi oldukça fazla mekanda rahatlıkla tercih edilebilecek bir yapıya sahiptir.

V yaka gelinlik modelleri de kısa boylu gelinler için ideal bir seçim olacaktır

V Yaka Gelinlik Modelleri

En çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer alan V yaka gelinlikler, kısa boylu kadınlara gelinlik konusunda en çok tavsiye edilen seçenekler arasında bulunur. Daha etkileyici bir görünüm sunmasının yanı sıra, boyun olduğundan daha uzun gözükmesine neden olacaktır. Vücudun üst kısmında yarattığı etki sayesinde bu nedenle kısa boylu kadınlar için ideal bir seçenek halindedir.

kısa boylu kadınlar gelinlik modellerinden kabarık etekli olanları tercih edebilir

Kabarık Gelinlik Modelleri

Modası asla geçmek bilmeyen kabarık gelinlik modelleri de bu konuda kadınların karşısına çıkan diğer alternatiflerden biridir. Özellikle gelinlik konusunda daha dikkat çekici bir seçim yapmak isteyenler için doğru bir seçimdir. Üstelik her türlü mekan için uygun bir seçenek olarak gösterilir.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın