Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Moda tarihinden en ünlü 10 gelinlik modeli

Prenseslere yakışan unutulmaz ve heyecan verici bir düğün tüm kadınların hayalidir. Beyazla kemik tonları arasındaki gelinliğiyle yürüyen mutlu bir gelini izlemek te apayrı bir keyiftir.

Çocuk masallarının da etkisiyle tüm kadınlar küçük yaşlardan itibaren bu özel günün hayalini kurar. Düğün günü giyeceği özel gelinliğin seçimi elbette çok kolayca geçiştirilecek bir mesele değildir. Mükemmel bir görüntü vermenin yanında, gelinin karakterine uymalı ve kişiliği hakkında ufak ipuçları verebilmelidir. Gelinlik içindeki gelinlere baktığında tüm kadınlar bu uyumu ve bu ihtişamlı görünümü yakalayıp yakalamadığına bakar. Moda tarihine kazınmış en ünlü gelinlikleri sıralamaya çalıştık.

1. Prenses Grace Kelly

DreamON gelinlik modelleri gibi ihtişamlı tarzıyla Grace Kelly

Tüm zamanların en şık ve en güzel gelinlerinden biri olarak adlandırabileceğimiz Grace Kelly’nin listemizin başında olmasına kimsenin karşı çıkacağını zannetmiyoruz.

Çok önemli filmlerde oynamış ve herkesin tanıdığı bir Hollywood yıldızı olan Grace Kelly, Monaco Prensiyle dillere destan bir düğünle evlenmişti. Muhteşem güzelliğine uygun gelinliği giymesinin üzerinden neredeyse yarım yüzyıl geçti, ancak gelinliğinin etkisi hala modacılar için bir ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

2. Prenses Diana

Prenses Diana unutulmaz kollu ve kuyruklu gelinlik modeliyle

Galler Prensi Charles ile 1981 yılında tüm dünyanın canlı olarak izlediği düğünle evlenen Diana Frances Spencer tüm kadınların takibindeydi. Görkemli düğünde ihtişamlı gelinliğiyle dünya medyasını uzunca bir süre meşgul etmişti.

3. Jacqueline Kennedy

tarzıyla fark yaratan muhteşem gelinlik modelleri

Kennedy’lerin sonları ne kadar dramatik olsa da Amerikalı Senatör John Kennedy’yle 1053 yılında evlenmiş olan Jacqueline’in gelinliği liste de olmayı gerçekten hakkediyor.

4. Victoria Beckham

farklı gelinlik modeliyle gecenin yıldızı ol

Ünlü pop grubu Spice Girls’ün üyesi olan Victoria’nın, İngiliz futbolunun belki de en ünlü futbol ikonlarından David Beckham’la 1999 yılında yapmış olduğu evliliği bilmeyen yoktur. Viktoria’nın gelinlik seçimi kendisinin sonrasında takip edilen bir moda ikonu olmasını sağlayan yolda attığı ilk adımlardandır.

5. Prenses Kate Middleton

belden kabaran saten etekli dantelli gelinlik modeli

İngiliz Kraliyet düğünleri içinde en görkemli düğünlerden birisiyle evlenmiştir. Kate’in seçimi olan gelinlik modeli, o dönem ki dünya gelinlik modasına yön vermiştir. Alexander McQueen tarafından tasarlanan gelinliği, canlı yayınlanan düğünü izleyip hatırlamayan yoktur.

6. Carry Broadshaw

moda trendlerine uygun modern kesimli gelinlik modelleri

Tüm dünyada bir dönemin en çok izlenen dizisi olan Sex and City, en çok moda sever kadınlar tarafından beğenilmişti. Dizi de ünlü Carry Broadshaw karakterinin moda tutkusuyla her giydiği şehirli kadınların takip ettiği ve satın almak için sıralara girdiği ürünler haline geliyordu. Sarah Jessica Parker’ın canlandırdığı Carry Broadshaw’ın dizideki gelinliği de büyük sansasyon yaratmıştı.

7. Marilyn Monroe

en farklı gelinlik modelleri

Yaşamının her bölümü ilgiyle takip edilmiş olan güzelliğiyle ünlü oyuncu Marilyn Monroe ikinci evliliğini ünlü Beyzbol oyuncusu Joe DiMaggia’yla yapmıştır. Düğününde giydiği gelinlik modeli çok sıra dışıydı. Moda eleştirmenlerinin çok tartıştığı gelinlik; beyaz renkli kürk yakasıyla koyu kahverengi bir elbiseydi.

8. Angelina Jolie

farklı tasarımıyla öne çıkan gelinlik modelleri

Şimdilerde ayrılmış olsalar da, sinema dünyasının gelmiş geçmiş en güzel çiftlerinden biri olan Angelina Jolie Brad Pitt evliliği, birlikteliklerinin sonraki yıllarında çocuklarının da yer aldığı bir düğünle gerçekleşmişti. Fransa’nın güney kentlerinden birinde gerçekleşen törende, Angelina Jolie Versace tarafından tasarlanan, üzerinde çocuklarının çizmiş olduğu renkli resimlerin yer aldığı gelinlik modeli kesinlikle çok farklıydı.

9. Renee Zellweger

sade ve iddialı balık gelinlik modeli

En çok izlenen romantik komedilerin ünlü oyuncusu Renee Zellweger sade ancak muhteşem görünen bir gelinlik modeliyle evlenmiştir.

10. Kristen Stewart - The Twilight Saga

en özel tarzlarda helen gelinlik modelleri

Twilight serisinin ünlü Bella Swan kakaterini oynayan ünlü oyuncu Kristen Stewart’ın gelinliği tüm dünya medyasını etkilemişti. 35 bin Dolar maliyetiyle gelinlik modeli modacılardan tam not almıştı.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın