Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Nişanlık Seçimi Nasıl Yapılır?

Nişan hazırlıklarınız başladı. Peki ne giyeceğinize karar verdiniz mi? Nişanda ne giyilir diye düşünüyorsanız ve nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız sizler için önerilerimiz var. Nişan mekanınıza uygun olan ve vücut tipinize uygun olan nişanlık seçimi yapmak artık çok kolay. Okumaya devam edin.

1- Mekana Göre Nişanlık Seçimi Nasıl Olmalı?

Nişan töreniniz kız evinde yapılacağı gibi bir mekanda da yapılabilir. Müstakbel eşinle beraber öncelikle nişan mekanınızın nerede olacağına karar vermelisin. Bundan sonra da nişan elbisenizin nasıl olacağına karar verebilirsiniz. Yer olarak evden uzaklaştıkça saat olarak gece oldukça etek boyunuz uzayacak, makyajınız koyulaşacak ve topuklarınız yükselecektir. Aile arasında yapılacak nişanda daha sade elbiseler tercih etmenizi öneririm. Evde yapacağınız nişanda özellikle kısa çok kabarık olmayan abiyeleri seçebilirsiniz.

Nişan elbisesi seçiminizi mekana göre de yapmalısınız

2- Mevsime Göre Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı?

Özellikle dışarıda bir mekanda yapılacak olan nişan törenleri için mevsimde çok önemlidir. Kış aylarında yapılacak olan nişan töreninde özellikle uzun kollu abiye modellerinden seçim yapabilirsiniz. Kadifemsi nişan elbiseleri de kışlık nişan elbisesi olarak tercih edilebilir. Şifon ya da tüllü elbiseler genellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilmektedir.

nişan tuvaletinizi törenin yapılacağı mevsimi düşünerek seçmelisiniz

3- Nişan Konseptine Uygun Elbise Nasıl Seçilir?

İster evde ister mekanda olsun artık nişan törenleri de düğünler gibi bir konsepte uygun yapılmaktadır. Mevsim, kitap, film, renk ya da nişanlın ve senin için anlamlı olan herhangi bir şeyi nişan konsepti olarak düşünebilirsin. Masa süslemelerine kadar dikkat etmeniz gerekmektedir.

nişan tuvaleti seçimizde vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız

4- Vücut Tipine Göre Nişanlık Seçimi Nasıl Olmalı?

En güzel nişan elbisesini alsanız da vücudunuza uygun olmadığı sürece o size uygun nişanlık değildir. Öncelikle vücut yapınızı tanımalı ve ona göre elbise seçimi yapmalısın. Armut, elma, dikdörtgen ve kum saati vücut tipi olmak üzere 4 temel vücut tipi vardır. Bu tiplersen hangisine sahipseniz ona göre elbise seçimi yapmalı ona göre giyinmelisiniz.

Eğer küçük göğüslü, basenleri geniş bir gelin adayı iseniz, balık model elbise yerine A kesim uzun nişan abiyelerinden seçebilirsiniz. Çünkü balık model nişanlıklar, orantılı bir vücuda sahip olan kum satı vücut tipine sahip olan gelin adayları için uygundur.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın