Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Vücut Tiplerine Uygun Gelinlik Modelleri

Vücudumuzu öncelikle tanımanız gerekiyor bunun için bir bilir kişiye danışmanız gerekecek. Dört tane vücut tipi vardır. Sizce sizin vücut tipiniz hangisi? En yakın DreamON mağazasına ziyaretinizde uzman danışmanlar bu konuda size doğru bilgilendirmelerle yardımcı olacaktır. 

Kum saati vücut tipi 

Vücudun orantılı belin ince olması kum saati şeklini andırıyorsa bu vücut tipinde olduğunu anlayabilirsin. Simetrik omuzlar, kalçalar, dolgun göğüsler, incecik bel ve kusursuz bacaklar kum saati kadının özelliğidir. Her türlü gelinliği giyebilir.

kum saati vücut tipine her tür gelinlik modelleri yakışacaktır

Dikdörtgen vücut tipi

Dar kalça, geniş omuz ve normal ya da küçük göğüsler en bilinen özelliğidir. Bel bölgesi az kıvrımlı ya da düz olan gelin adaylarının sahip olduğu bu vücut tipine düz kesim gelinlik ve abiyeleri yakıştırıyoruz. Bel bölgenizi daha kıvrımlı göstermek için iki parça modelleri tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen vücut tipine düz gelinlik modelleri daha çok yakışacaktır

Armut vücut tipi

Normal ya da küçük göğüsler ince bel geniş kalçalara sahip iseniz armut vücut tipi özelliğini taşıyorsunuz. Vurgulamanız gerek yer kesinlikle ince belinizdir. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarına a kesim gelinlik ve prenses gelinlik modellerini öneriyoruz.

A kesim gelinlik modellerinden Dasha armut vücut tipine çok yakışacaktır

Prenses gelinlik modelleri armut vücut tipine çok yakışacaktır

Elma vücut tipi

Kalın bir bele ve neredeyse bel ölçün kadar kalçalara sahipsen elma vücut tipi özelliği taşıyorsun. Gelinlik seçerken iki bölgene dikkat etmelisin. Biri göğüslerin diğeri ise bacakların. Saklaman gerek bölgen bel kısmın. Elma vücut yapısına yakışan modeller helen tarzı gelinliklerdir.

Elma vücut tipine en çok helen gelinlik modelleri yakışır

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın